Košík      Nápoveda 
Autori:  
|
Rýchle hľadanie:  
 
Žánre
Newsletter
Chcete včas vedieť
čo je u nás nové?

Odkazy
Kontaktné údaje
Vydavateľstvo Columbus
Columbus spol. s r.o.

P.O. BOX 145
Špitálska 37
811 08 Bratislava
tel./fax: +421 2 44 87 21 32
columbus@nextra.sk


Ceny sú prepočítané
konverzným kurzom
1 € = 30,1260 Sk
Vydané - Napätie - Sigurdardottir Yrsa
Žeravý hrob (VYPREDANÉ)
Názov:Žeravý hrob (VYPREDANÉ)
Vydavateľstvo:Columbus Bratislava
ISBN:978-80-7136-200-5
Rok vydania:2010
Cena:0,00 € (0,00 Sk)
kúpiť
recenzeUkázať
ohodnoť
Sympatická advokátka z Reykjavíku Dóra Gudmundsdóttirová prichádza na Vestmanské ostrovy, aby pomohla svojmu mandantovi Markúsovi Magnússonovi. Pred vyše tridsiatimi rokmi sa ocitol jeho rodný dom pri výbuchu sopky pod vrstvou popola. Teraz ho archeológovia chcú vykopat, ale Markús trvá na tom, že má právo vstúpit do domu ako prvý. Hrôzostrašný nález v pivnici však premení banálny civilný prípad na vyšetrovanie niekolkonásobnej vraždy.
Markús, ktorý nie je schopný podat rozumné vysvetlenie, sa razom stáva hlavným podozrivým. Bolo by ale možné, aby ešte v školskom veku zavraždil štyroch mužov a jednému z nich navyše odrezal hlavu? A co s tým všetkým má spolocné jeho mladícka láska Alda? Dóra pevne verí v Markúsovu nevinu a chce vypátrat, co sa skutocne stalo. Ibaže najdôležitejšia svedkyna práve zápasí so smrtou a dalšia bola s najväcšou pravdepodobnostou zavraždená. Staré udalosti vychádzajú na svetlo len velmi neochotne. Drámy, tragédie a vášne dávno minulých rokov stále cíhajú pod povrchom a tí, ktorých sa týkajú, ich nevypúštajú zo svojich sietí lahko.
Tak ako v dvoch predchádzajúcich románoch, ani tentoraz nepôjde len o spletitý kriminálny príbeh plný necakaných zvratov, bez akých sa žiadna napínavá detektívka nezaobíde. Okrem toho opät nahliadneme i do Dórinho súkromia, takého podobného každodennému zhonu všetkých žien, ktoré chcú sklbit rodinu s kariérou. Dcéra školského veku, syn, ktorý z nej príliš skoro urobil babicku, ani jej neuveritelná sekretárka Bella jej to nijako neulahcujú. V neposlednom rade citatelov iste potešia sugestívne opisy severskej prírody a svojráznych obyvatelov tejto krásnej vzdialenej krajiny.

Tento titul bol pridaný do našej ponuky 11.02.2010.